SPORT

Sot luan në finalen e Europa League. Por vendos një rekord të veçantë

Matthij de Ligt do të jetë në fushë sot në mbrëmje në finalen e Europa League dhe mbrojtësi i Ajax do të vendosë një rekord të veçantë.

Ai do të bëhet futbollisti më i ri që luan në finalet e këtij kompeticioni, vetëm 17 vjeç e 284 ditë.