Sociale

Qyteti më i shtrenjtë në botë për të jetuar si emigrant

Qyteti më i shtrenjtë në botë për të jetuar si

Nju Jorku është renditur si qyteti më i shtrenjtë në botë për të jetuar si emigrant, sipas renditjes së kostos së jetesës së ECA International për vitin 2023.

Nju Jorku ndërroi vendin me Hong Kongun në renditjen e këtij viti, i cili qëndroi në vendin e dytë.

Ata u pasuan nga Gjeneva në Zvicër, Londra dhe Singapori, shkruan Bloomberg.

Lista:

1- Nju Jork Shtetet e Bashkuara
2- Hong Kongu Kinë
3- Gjenevës Zvicra
4- Londra Mbretëria e Bashkuar
5- Singapor Singapor
6- Cyrihut Zvicra
7- San Francisko Shtetet e Bashkuara
8- Tel Aviv Izraeli-
9- Seul Korea e jugut
10 - Tokio Japonia
11 - Berna Zvicra
12 -Dubai Emiratet e Bashkuara Arabe
13 -Shangai Kinë
14 -Guangzhou Kinë
15 -Los Angjelos Shtetet e Bashkuara
16 -Shenzhen Kinë
17 -Pekini Kinë
18 -Kopenhagen Danimarka
19 -Qyteti Abu Dhabi Emiratet e Bashkuara Arabe
20 -Çikago Shtetet e Bashkuara