Shqiptarët në botë

Ngjarje mister si humbi jetën në pishinë 40 vjeçari shqiptar në Itali

Ngjarje mister si humbi jetën në pishinë 40 vjeçari

Një 40 vjeçar shqiptar ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme teksa u fut për tu larë në pishinë. Mediat italiane shkruajnë se 40 vjeçari ishte me disa miq dhe familjen e tij, teksa u fut në pishinë por nuk do doli më i gjallë. Nuk dihet se çfarë ka ndodhur, nëse 40 vjeçari ka pësuar atak kardiak apo nëse ka goditur kokën teksa është hedhur në pishinë.

Ai jetonte në zonën e Carugate, ndërsa ngjarja e rëndë ndodhi në pishinën e hotelit me emrin ‘Koko’ në Lido di Savio.

40 vjeçari ndohej në Itali me pushme bashkë me familjarët. Policia italiane po heton ngjarjen.