Showbiz

Video/Rita Ora mban në krahë flamurin e Serbisë gjatë një koncerti në Hungari

Video/Rita Ora mban në krahë flamurin e Serbisë gjatë

Rita Ora ka performuar të shtunën në Festivalin e të Rinjve në Szeged në Hungari.

Në një moment këngëtares iu hodh nga adhuruesit një flamur i Serbisë.

Ajo e mori flamurin serb dhe e ka mbajtur në krah gjatë performancës.


Por ky veprim ka ngjallur reagime të shumta në rrjete sociale.

Të shumtë janë ata që e kanë cilësuar si një “tradhti”, ndaj vendit të saj të lindjes, Kosovës, ndërsa ka dhe nga ata që e quajtën thjesht një akt qytetarie që dëshmon se arti nuk njeh ngjyra politike.

Rita Ora nuk ka reaguar ende në lidhje me këto komente.