Showbiz

‘Vajza lindi’. Harry i dërgoi mesazh Kate-t dhe jo William-it 

‘Vajza lindi’. Harry i dërgoi mesazh Kate-t dhe jo

Kate Middleton është ura. Ura e komunikimit të dy vëllezërve që i kanë të ngrira marrëdhëniet mes njëri-tjetrit.

Doni një rast konkret? Dita kur lindi Lilibet Diana. Mësohet, nga një burim shumë afër tyre, se Harry njoftoi kunatën Kate për lindjen e vajzës dhe jo vëllain e tij.

Pas lajmit, në profilin e Dukëve të Kembrixhit u postua statusi i mirëseardhjes për Lilibet. Me siguri edhe atë do e ketë shkruar Kate.

Harry dhe William i kanë të tensionuara marrëdhëniet sidomos pas intervistës së vëllait të vogël tek Oprah ku foli për familjen.

*Artikulli i Marie Claire u përshtat në shqip nga Tiranapost.al