Showbiz

Stilistja e Princeshës Diana zbulon merakun që kishte sa herë i bënte një fustan: Ishte shumë e turpshme

Stilistja e Princeshës Diana zbulon merakun që kishte sa herë i

Stilistja e Princeshës Diana, Zandra Rhodes kujton se si princesha shqetësohej për veshjet e saj nëse ishin më të hapura seç duhej apo nëse do të fotografohej në këndin e gabuar duke nxitur dhe polemika.

Stilisja është sot 80 vjeçe, ka lindur në Kent dhe u bë e famshme edhe për lookun e saj të veçantë me flokët ngjyrë pink. Ajo ka veshur princeshën por edhe të tjerë të famshëm si Shirley Bassey dhe Nicole Richie.

Stilistja e Princeshës Diana zbulon merakun që kishte sa herë i

Në një intervistë për The Observer ajo tha: Të punoje me princeshë Dianën ishte një ëndërr. Por ajo ishte shumë e turpshme dhe e ndrojtur. Kujtoj kur bëra fustanin e saj të bardhë dhe më thoshte nëse nuk ishte i hapur dhe nëse do i dilnin këmbët kur të dilte nga makina, dhe fotografët do e kapnin në këndin e gabuar.

Stilistja e Princeshës Diana zbulon merakun që kishte sa herë i

Stilistja e Princeshës Diana zbulon merakun që kishte sa herë i

Stilistja e Princeshës Diana zbulon merakun që kishte sa herë i

80 vjeçarja tani aspiron që të punojë me dukeshën e Kembrixh, 38 vjeçe. Nuk del asnjëherë pa makeup madje thotë se edhe kur fle i pëlqen të jetë e lyer. ‘ E heq në mëngjes dhe e vendos prapë’.

Stilistja e Princeshës Diana zbulon merakun që kishte sa herë i

*Tiranapost.al.