Showbiz

Saga e gjyqit të Johnny Depp dhe Amber Heard/ Kate Moss rrëzon pretendimin e aktores

Saga e gjyqit të Johnny Depp dhe Amber Heard/ Kate Moss rrëzon

Modelja Kate Moss dëshmoi në gjyqin për shpifje të Johnny Depp dhe Amber Heard të mërkurën si dëshmitare e Depp, duke i thënë jurisë se ai kurrë nuk e ka shtyrë atë nga shkallët.

Moss, e cila dëshmoi për më pak se tre minuta, tha se ajo kishte një marrëdhënie romantike me Depp nga viti 1994 deri në 1998. Ekipi i Depp e thirri atë si një dëshmitare kundërshtimi në përgjigje të dëshmisë nga Heard, e cila tha në tribunë se ajo kishte dëgjuar se Depp e kishte shtyrë Moss nga shkallët kur ishin të lidhur bashkë.

Saga e gjyqit të Johnny Depp dhe Amber Heard/ Kate Moss rrëzon

"Ne po dilnim nga dhoma dhe Johnny doli nga dhoma para meje. Kishte patur një stuhi shiu dhe ndërsa dola nga dhoma rrëshqita poshtë shkallëve dhe lëndova shpinën time," tha Moss. "Unë bërtita sepse nuk e dija se çfarë ndodhi me mua dhe kisha dhimbje dhe ai u kthye me vrap për të më ndihmuar dhe më çoi në dhomën time"

Avokati i Depp e pyeti Mossin nëse Depp e kishte shtyrë ndonjëherë nga shkallët gjatë marrëdhënies së tyre.

"Jo. Ai kurrë nuk më shtyu, nuk më gjuajti apo më hodhi poshtë ndonjë shkallë," dëshmoi Moss.

Depp e ka paditur Heard për 50 milionë dollarë për një shkrim të Ëashington Post të 2018-ës, ku ajo shkroi se ishte një e mbijetuar e dhunës në familje.

Tiranapost.al