Showbiz

Rita Ora rikthehet me koncert në sheshin “Skënderbej” në Tiranë

Rita Ora rikthehet me koncert në sheshin “Skënderbej”

Ylli i muzikës Pop Rita Ora do të japë një koncert madhështor në 6 shtator në sheshin “Skënderbej”, duke bërë që qindra qytetarë të shijojnë nga afër tingujt e muzikës së saj.

Rita Ora rikthehet me koncert në sheshin “Skënderbej”

Lajmi është zbuluar nga Drejtoresha e Përgjithshme e Promovimit të Qytetit në Bashkinë e Tiranës, Mirela Koçollari, e cila ka postuar në rrjetet sociale një poster me imazhin e Rita Orës dhe datën në të cilën ajo do të këndojë në kryeqytet.

Rita Ora rikthehet me koncert në sheshin “Skënderbej”

Koncerti i këngëtares së famshme shqiptare është parashikuar të mbahet në sheshin “Skënderbej”, mbrëmjen e 6 shtatorit, në kuadër të “Tirana European Youth Capital 2022”.

Rita Ora rikthehet me koncert në sheshin “Skënderbej”

Tiranapost mëson se koncerti do të jetë falas për këdo që dëshiron ta ndjekë atë.

Rita Ora rikthehet me koncert në sheshin “Skënderbej”

Rita Ora e vizitoi Shqipërinë për herë të fundit në vitin 2018, ku mbajti një koncert në Sheshin “Nënë Tereza”.