Showbiz

Pas Britney-t edhe motra e saj hedh akuza drejt prindërve

Pas Britney-t edhe motra e saj hedh akuza drejt prindërve

Edhe motra e Britney Spears ka hedhur akuza për prindërit e saj duke thënë se ata u përpoqën vazhdimisht ta bindnin që të abortonte kur mbeti shtatëzënë në moshën 16-vjeçare.

Jamie Lynn, e cila kohët e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes për mungesën e mbështetjes për motrën e saj, Britneyn, do të nxjerrë librin “Things I should Have Said”, në fillim të vitit të ardhshëm.

Jamie Lynn ishte aktore protagoniste në serialin për adoleshentët Zoey 101 për disa muaj përpara se të zbulonte se ishte shtatzënë në vitin 2007, pohoi se prindërit e saj u grindën me të për vendimin e saj për të mos e ndërprerë shtatzëninë, dhe u përpoqën vazhdimisht ta bindnin atë të bënte një abort.

“Erdhën në dhomën time duke u përpjekur të më bindnin se të kesh një fëmijë në këtë pikë të jetës sime ishte një ide e tmerrshme...' do të vrasë karrierën. Ti je e re. Ti nuk e di se çfarë jeni duke bërë. Ka pilula që mund të pish. Ne mund të ndihmojmë të kujdeseni për këtë problem ... Unë njoh një mjek.”

Jamie Lynn pretendon gjithashtu se ajo dhe nëna e saj u fshehën gjatë shtatzënisë dhe asaj nuk i lejohej t'i tregonte askujt për këtë, madje as motrës së saj.

"Unë kisha nevojë për Britneyn më shumë se kurrë dhe ajo nuk ishte në gjendje të më ndihmonte në kohën time më të cenueshme," shkroi ajo. "Edhe sot e kësaj dite, dhimbja që nuk mund t'i them motrës sime vazhdon ende."

Kujtojmë se Spears akuzoi në qershor të gjithë familjen e saj, përfshirë Jamie Lynn, se nuk kishte bërë "asgjë" për ta ndihmuar atë gjatë kujdestarisë.

“Babai im dhe kushdo i përfshirë në këtë kujdestari luajti një rol kyç në dënimin tim - zonjë, ata duhet të jenë në burg ... Kjo kujdestari e ka lejuar babin tim të më shkatërrojë jetën,” tha Spears gjatë seancës dëgjimore.

Tiranapost.al.Z.B