Showbiz

Një fëmijë të sëmurë, një divorc e disa operacione. Jeta aspak e lehtë e aktorit Brenda Fraser

Një fëmijë të sëmurë, një divorc e disa

Në fillim të viteve 2000, Brendan Fraser ishte një aktor i Hollivudit me potencial të madh. Të gjithë e mbajnë mend djalin e pashëm e të egër nga komedia, “George of the Jungle”, ose trimin Richard O'Connell tek “Mummy”. Por papritur, ai u zhduk nga ekrani. Ç`ndodhi me të?

Brendan James Fraser ka lindur në SHBA. Nëna e tij ishte një konsulente shitjesh dhe babai i tij ishte një oficer i shërbimit të jashtëm kanadez. Në 1990, Fraser u diplomua në Kolegjin e Arteve Cornish të Seattle dhe u transferua në Hollywood. Përpara se të fillonte të aktronte, ai punoi në vende të ndryshme.

Një fëmijë të sëmurë, një divorc e disa

Filmi i parë në të cilin luajti Fraser ishte “California Man”.

28-vjeçari Fraser u bë i famshëm në 1997-ën, kur u publikua filmi, “George of the Jungle”. Historia për një burri që u rrit nga majmunët pushtoi zemrat e shikuesve dhe fitoi 174 milionë dollarë në mbarë botën.

Një fëmijë të sëmurë, një divorc e disa

“Ndihesha si kali nga Fermës së Kafshëve”, detyra e të cilit ishte të punonte, të punonte dhe të punonte”, tha më vonë aktori për këtë periudhë.

Gjatë kësaj kohe, ndodhi një incident i pakëndshëm: Fraser pati një konflikt me një person me ndikim dhe karriera e tij në Hollywood pësoi rënie. Sipas aktorit, ai përjetoi depresion dhe vendosi të largohej nga industria e filmit për një kohë të caktuar.

Një fëmijë të sëmurë, një divorc e disa

As jeta familjare e Fraser nuk ishte e qetë. Ai takoi gruan e tij të ardhshme, aktoren Afton Smith, në një barbekju në shtëpinë e Winona Ryder në verën e 1993. Ata u martuan në 1998-ën dhe gjatë 9 viteve martesë, bashkëshortët sollën në jetë 3 djem, Griffin, Leland dhe Holden. Në një intervistë, çifti përmendi se djali i tyre i madh, Griffin, kishte autizëm.

Një fëmijë të sëmurë, një divorc e disa

Një fëmijë të sëmurë, një divorc e disa

Në 2007-ën vendosën të divorcoheshin. Djemtë e tyre jetojnë me nënën, por aktori e kalon gjithë kohën e lirë me ta. Në shtëpinë e tij në Bedford, ai mban një kalë të quajtur Pecas, i cili e ndihmon djalin e tij, Griffin, të ndihet më mirë.

Në fund të viteve 2000, dukej se karriera e aktorit kishte një shans për t'u ringjallur. Filluan xhirimet e “Mumja: Varri i Perandorit të Dragoit”. Skenari i filmit rrotullohej rreth personazhit që luhej nga Fraser, bashkëshortes së tij dhe djalit të tyre. Meqenëse Fraser i bëri vetë të gjitha marifetet e rolit, ai mori disa lëndime serioze. Kaloi 7 vjet nëpër spitale për disa operacione, duke përfshirë një zëvendësim të pjesshëm të gjurit, riparimin e kordave vokale dhe një laminektomi lumbare. E gjithë kjo çoi në shtimin e tij në peshë.

Një fëmijë të sëmurë, një divorc e disa

Edhe pse filmi ishte një sukses komercial, kritikët dhe shikuesit nuk e lavdëruan aq shumë sa 2 pjesët e para.

Që nga ajo kohë, Fraser luajti vetëm në seriale pak të njohura televizive dhe filma me buxhet të ulët, kurrë në ndonjë rol kryesor.

Një fëmijë të sëmurë, një divorc e disa

Kur aktori pothuajse u harrua, regjisori i filmit, Danny Boyle, e mori në një serial televiziv “Trust”. Pastaj Steven Soderbergh e ftoi aktorin të aktrojë në thrillerin e tij, “No Sudden Move”.

Një fëmijë të sëmurë, një divorc e disa

Aktualisht, 52-vjeçari Brendan Fraser planifikon të marrë pjesë në disa premiera të ardhshme, duke përfshirë dramën e krimit “Killers of the Floëer Moon”. “

Unë do të punoj me Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio dhe Robert De Niro. Jam pak i shqetësuar për këtë”, tha Fraser në intervistën e tij të fundit në TikTok.

Një fëmijë të sëmurë, një divorc e disa

Pamja aktuale e aktorit, e cila tregon se ai ka shtuar shumë peshë, ka shkaktuar shumë diskutime në mediat sociale.

Një fëmijë të sëmurë, një divorc e disa

Kurse fansat e Brendan Fraser që e kanë dashur atë që në moshë të re, e mbështesin në rrjetet sociale.