Showbiz

Ndahet nga jeta Ned Beatty, ose Superman

Ndahet nga jeta Ned Beatty, ose Superman

Aktori Ned Beatty u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare dhe lajmin e dha menaxherja e tij Deborah Miller. Ylli i Superman vdiq mëngjesin e 13 qershorit për shkaqe natyrore dhe ishte i rrethuar nga familja.

Ndër rolet e tij të shumta ai do të mbahet mend gjatë për atë në filmin ‘Netëork’ në të cilin interpretoi Arthur Jensen. Roli i tij më i hershëm ishtei Bobby Trippe në “Deliverance” në vitin 1972 së bashku me Jon Voight dhe Burt Reynolds.

Ndahet nga jeta Ned Beatty, ose Superman
Beatty me bashkeshorten

Beatty La pas gruan dhe 8 fëmijë, nipër dhe mbesa.

*Artikulli i Metro u përshtat në shqip nga Tiranapost.al