Showbiz

Motra Britney Spears flet për përfshirjen e saj në konservator: Isha një 17 vjeçare që po bëhesha nënë

Motra Britney Spears flet për përfshirjen e saj në konservator:

Pak më shumë se dy muaj pasi i erdhi fundi konservatorit të Britney Spears, motra e saj Jamie Lynn Spears po flet rolin e saj të supozuar në këtë çështje. Autorja e The Things I Should Have Said tha në një intervistë me Good Morning America se gjatë kohës që po ndodhte çështja e konservatorit ishte thjesht një 17-vjeçare shtatzënë dhe nuk e kishte idenë çfarë po ndodhte.

‘’Pra, Nuk e kuptoja se çfarë po ndodhte, as nuk isha i fokusuar në këtë. Unë isha i fokusuar në faktin se isha një 17-vjeçare gati të bëja një fëmijë. Unë e kuptoj po aq pak atëhere sa dhe tani", tha Jamie Spears.

Jamie Lynn kujton një kërkesë që pretendon se motra e asaj ia bëri në kohën e konservatorit, por nuk pranoi të luante një rol aktiv në proces.

Motra Britney Spears flet për përfshirjen e saj në konservator:

"Ishte një kohë kur motra ime më kërkoi besimin dhe vullnetin e saj, nëse do të isha unë personi që do të siguronte se djemtë e saj do të merrnin atë që kishin nevojë. Pavarësisht nëse ajo është në një konservator apo jo, kjo ishte një gjë shumë normale, mendova. Pasi kuptova se, e dini çfarë, ajo është në një konservator, u ndjeva sikur thjesht nuk doja të isha pjesë e tij."

Në tetor 2021, një burim i tha ekskluzivisht E! news se Britney ndihej e braktisur nga vëllai ose motra e saj më e vogël mes betejës së saj ligjore.

“Britney është shumë, shumë e zemëruar dhe e lënduar”, ka thënë burimi i brendshëm. "Ajo ndihet sikur Jamie Lynn e braktisi plotësisht dhe e zhgënjeu në luftën e jetës së saj.’’

Sidoqoftë, në intervistën e saj të fundit, Jamie vazhdoi gjithashtu të pretendonte se ajo u përpoq të siguronte burime për motrën e saj në mes të çështjes së saj ligjore.

"Unë kam qenë gjithmonë mbështetësi më i madh i motrës sime," tha Jamie Lynn. "Kështu që, kur ajo kishte nevojë për ndihmë, unë gjeta mënyra për të bërë – gjeta kontaktet që i nevojiteshin për të vazhduar dhe për t'i dhënë fund këtij konservatori. Të gjithë kanë një zë dhe ai duhet të dëgjohet.’’

Tiranapost.al