Showbiz

Meghan fiton gjyqin kundër Daily Mail dhe një mal me para

Meghan fiton gjyqin kundër Daily Mail dhe një mal me para

Meghan Markle fiton gjyqin kundër Daily Mail për shkelje të privatësisë. Si shpërblim mori 450 mijë dollarë. Gjyqi nisi pasi tabloidi britanik postoi letrën që Meghan i shkroi babait të saj Thomas Markle.

Pas kësaj ngjarje nisi një luftë e ashpër mes Meghan dhe Daily Mail.

Edhe një ditë pas gjyqit, pra sot, tabloidi britanik shkruan sërish për dukeshën e Sussex dhe njerëzit që ajo ka bullizuar dhe hequr nga puna, kur ishte ende në pallatin mbretëror.

*Artikulli i Reuters u përshtat në shqip nga Tiranapost.al