Showbiz

Linda Evangelista rikthehet në kopertinën e Vogue pas procedurës që e la të deformuar

Linda Evangelista rikthehet në kopertinën e Vogue pas procedurës

Modelja Linda Evangelista është shfaqur në kopertinën e Vogue për herë të parë pas procedurës estetike që e la të deformuar.

Në foto, një shirit dhe llastik janë përdorur për të tërhequr fytyrën, nofullën dhe qafën e saj, duke fshehur problemet e shkaktuara nga trajtimi për ngrirjen e dhjamit.

Linda Evangelista rikthehet në kopertinën e Vogue pas procedurës

"Kjo nuk është nofulla dhe qafa ime e vërtetë - dhe nuk mund të eci në përditshmëri me shirit dhe llastikë kudo".

Linda Evangelista rikthehet në kopertinën e Vogue pas procedurës

Ajo i tha revistës se po përpiqej ta donte veten ashtu siç ishte.

"Për fotot unë mendoj se jemi këtu për të krijuar fantazi. Ne po krijojmë ëndrra. Unë mendoj se është e lejuar. Gjithashtu, të gjitha pasiguritë e mia trajtohen në këto foto, kështu që unë duhet të bëj atë që dua të bëj."

Linda Evangelista rikthehet në kopertinën e Vogue pas procedurës

Çfarë është ngrirja e yndyrës dhe cilat janë rreziqet?

Ka kaluar pothuajse një vit që kur supermodelja kanadeze, një nga fytyrat më të njohura në pasarelat dhe kopertinat e revistave në vitet 1990 dhe 2000, tha se ishte zhdukur nga qendra e vëmendjes sepse ishte "shpërfytyruar " nga procedura estetike e reduktimit të yndyrës.

Linda Evangelista rikthehet në kopertinën e Vogue pas procedurës

Ajo tha se trajtimi CoolSculpting - i cili përdor temperatura të ftohta për të reduktuar depozitat e yndyrës - shkoi keq kur një efekt anësor i rrallë i rriti, në vend që të zvogëlonte qelizat dhjamore.

Linda Evangelista rikthehet në kopertinën e Vogue pas procedurës

Të gjitha fotot në revistë tregojnë vetëm pjesën e përparme të fytyrës, me qafën, veshët dhe flokët e mbuluar.

Evangelista tha se ishte tërhequr nga procedura nga reklamimi i saj.

Linda Evangelista rikthehet në kopertinën e Vogue pas procedurës

"Ato reklama të CoolSculpting u shfaqën gjatë gjithë kohës, në CNN, në MSNBC, pa pushim, dhe ata pyesnin: A ju pëlqen ajo që shihni në pasqyrë? Ata po më flisnin. Kështu që shkova - dhe dështoi”.

Ajo paditi Zeltiq Aesthetics, kompaninë që qëndronte pas trajtimit, dhe tha në korrik se padia ishte zgjidhur.

Në një deklaratë për Vogue, Zeltiq tha: Ne jemi të kënaqur që e kemi zgjidhur këtë çështje me znj. Evangelista. Fokusi ynë vazhdon të jetë në fuqizimin e besimit duke ofruar produkte dhe shërbime estetike të sigurta dhe të besueshme të mbështetura nga shkenca.