Showbiz

Jamie Lee Curtis, e vetmja aktore që e mori seriozisht Golden Globes këtë vit

Jamie Lee Curtis, e vetmja aktore që e mori seriozisht Golden Globes

Jamie Lee Curtis është e vetmja që u shfaq me zë dhe fytyrë në Golden Globes këtë vit.

Aktorja e 'Knives Out', e cila ka fituar dy Golden Globes dhe është nominuar shtatë herë, dukej se ishte ylli i vetëm i Hollivudit që u përfshi në Globes të këtij viti pasi disa të famshëm denoncuan HFPA.

Asnjë personazh tjetër nuk pranoi të ishte i pranishëm dhe as nuk dërgoi videomesazh.

“Kam qenë e ftuar nderi shumë herë në këtë event dhe sot doja vetëm t`ju përshëndesja”, tha Jamie Lee Curtis.

Golden Globes këtë vit ndau thjesht çmimet pa ndonjë ceremoni, pa të ftuar e pa tapet të kuq apo after-party.