Showbiz

Dje mori mbiemrin e tij, gjithçka që J.Lo dhe Ben Affleck kanë thënë për lidhjen e tyre

Dje mori mbiemrin e tij, gjithçka që J.Lo dhe Ben Affleck kanë

E morët vesh? Jennifer Lopez dhe Ben Affleck janë martuar!

Për ndjekësit e lajmeve për ta, ky është kulmi i një sage dy dekadash.

Të dhënat gjyqësore të siguruara nga TODAY konfirmojnë se çifti ka marrë një licencë martese në Clark County, Nevada të shtunën, më 16 korrik. Sipas dokumenteve, Jennifer Lopez ka zgjedhur të jetë Jennifer Affleck.

Dje mori mbiemrin e tij, gjithçka që J.Lo dhe Ben Affleck kanë

Si nisi historia e tyre dhe si shkoi ndër vite me ndarjet dhe ribashkimet?

Ben Affleck dhe Jennifer Lopez u takuan për herë të parë në xhirimet e filmit 'Gigli' rreth vitit 2002 (dhe më vonë luajtën bashkë në filmin 'Jersey Girl' të vitit 2004, për të mos përmendur videoklipin e Lopez-it 'Jenny From the Block' ). Ata u fejuan në nëntor të vitit 2002, Ben i propozoi me një diamant rozë. Por çifti e shtyu dasmënpër në vitin 2003 dhe nuk u martuan. U ndanë në 2004-ën.

Dje mori mbiemrin e tij, gjithçka që J.Lo dhe Ben Affleck kanë

Pas ndarjes së tyre, Affleck dhe Lopez vazhduan të kishin marrëdhënie të tjera dhe të krijonin familje. Lopez ka binjakët 14-vjeçarë Max dhe Emme me ish-bashkëshortin Marc Anthony. Affleck dhe ish-bashkëshortja Jennifer Garner kanë tre fëmijë së bashku: vajzat Violet, 16, dhe Seraphina, 13, dhe djalin Samuel, 10 vjeç.

Gati dy dekada pas ndarjes së tyre të parë, Lopez dhe Affleck rindezën marrëdhënien e tyre në vitin 2021. Në vitin 2022, Lopez dha lajmin e fejesës dhe nxori unazën me gur jeshil.

Dje mori mbiemrin e tij, gjithçka që J.Lo dhe Ben Affleck kanë

Ja çfarë kanë thënë Lopez dhe Affleck për njëri-tjetrin ndër vite.

Mbi rëndësinë e 'Gigli'

Megjithëse 'Gigli' u bombardua në mënyrë kritike, Affleck tha se ishte mirënjohës për filmin në një intervistë të vitit 2002, sepse ai u njoh aty me Lopez.

“Kam takuar Jennifer, marrëdhënia me të cilën ka qenë shumë domethënëse për mua në jetën time”, tha ai.

“Njerëzit ishin aq frikshëm kritikë ndaj saj – seksistë, racistë. E shëmtuara, e mbrapshta. Tani ajo lavdërohet dhe respektohet për punën që bëri, nga erdhi, çfarë arriti - ashtu siç duhet të jetë!”, tha ai.

Dje mori mbiemrin e tij, gjithçka që J.Lo dhe Ben Affleck kanë

Duke folur për InStyle për një kopertinë të majit 2021 për Lopez, Affleck tha se ishte i impresionuar nga Lopez që në fillim. “Mendova se kisha një etikë të mirë pune, por isha plotësisht i përulur dhe i mahnitur nga ajo që ajo ishte e përkushtuar të bënte ditë pas dite, serioziteti me të cilin ajo e merrte punën e saj, mënyra e qetë dhe e përkushtuar për të realizuar qëllimet, dhe se si më pas rikthehej dhe dyfishonte përpjekjet e saj… Ajo mbetet, edhe sot e kësaj dite, personi më punëtor që kam hasur në këtë biznes. Ajo ka talent të madh, por gjithashtu ka punuar shumë për suksesin e saj, dhe unë jam aq i lumtur për të sa më në fund duket se po merr meritat që meriton”, tha ai.

Për 'historinë e madhe' të marrëdhënies së tyre – të cilën ai nuk do ta tregojë

Në një intervistë me WSJ Magazine në 2021, Affleck tha se është i kujdesshëm për të ndarë detaje rreth marrëdhënies së tij. Megjithatë, ai pranoi se është një 'histori madhështore'.

“Mund të them vetëm se ndihem mirë që jam shumë i shëndetshëm. Dhe është një histori e mirë. Është një histori madhështore. Dhe, e dini, ndoshta një ditë do ta tregoj. Unë do t'i shkruaj të gjitha. Dhe pastaj do t`i hedh në zjarr”, tha Ben.

Për të përfituar nga shanset e dyta

Dje mori mbiemrin e tij, gjithçka që J.Lo dhe Ben Affleck kanë

Duke folur për ëSJ Magazine, Affleck foli për rolin që luajtën shanset e dyta në karrierën dhe jetën e tij personale, përfshirë marrëdhënien me Lopez.

“Unë jam shumë me fat në jetën time që kam përfituar nga shanset e dyta dhe jam i vetëdijshëm që njerëzit e tjerë nuk marrin as shanset e para. Kam pasur shanse të dyta në karrierën time. Kam pasur shanse të dyta si qenie njerëzore. Jeta është e vështirë dhe ne gjithmonë dështojmë dhe shpresojmë të mësojmë nga ato dështime. E vetmja gjë që ju duhet vërtet për të përfituar nga mundësitë e ofruara, nga kjo rritje është shansi i dytë. Unë jam përpjekur patjetër të përfitoj nga kjo. Nuk kam qenë gjithmonë i suksesshëm, por në rastet kur kam pasur, ato kanë rezultuar të jenë aspektet përcaktuese të jetës sime”, tha ai.

Çfarë ka thënë Jennifer Lopez për marrëdhënien e saj me Ben Affleck

Mbi personalitetin e Affleck

Dje mori mbiemrin e tij, gjithçka që J.Lo dhe Ben Affleck kanë

Në nëntor 2002, pasi fejesa e tyre u bë publike, Lopez foli me Diane Saëyer të Primetime për lidhjen e saj me Affleck.

“Unë do të thoja se ai është jashtëzakonisht i zgjuar, i dashur, simpatik. Dhe unë thjesht e admiroj atë në çdo mënyrë. Unë e respektoj atë. Ndihem sikur më mëson gjëra”, tha ajo.

Ajo gjithashtu përshkroi propozimin e tij, të cilin ai e bëri në shtëpinë e nënës së tij në Boston. Ajo kujtoi hyrjen në shtëpi, kur u ndesh me një surprizë.

Kishte petale trëndafili. Gjithë shtëpia ishte mbushur me petale trëndafili. Kaq shumë qirinj, vazo, buqeta. Dhe kënga ime 'Glad' po luhej në sfond ... Hyra brenda dhe isha si e dërrmuar. Nuk e prisja. ‘O Zot’, thashë me vete”, tregon J.Lo.

Për ndarjen 'thyerja e parë e madhe e zemrës'

“Kjo ishte ndoshta thyerja ime e parë e madhe e zemrës”, tha J.Lo në atë kohë.

“Ky është ai”, mendimi i saj kur e pa për herë të parë

'Kur e takova për herë të parë u ndjeva sikur ...' OK, kjo është ajo,' tha Lopez. 'Unë mendoj se kohë të ndryshme, gjëra të ndryshme, kushedi se çfarë mund të kishte ndodhur, por kishte një dashuri të vërtetë atje.'

Mbi bukurinë e romancës së tyre të shansit të dytë

Në një kopertinë të vitit 2022 për People, Lopez e karakterizoi marrëdhënien e saj me Affleck si 'të bukur'.

'Është një histori e bukur dashurie që ne patëm një shans të dytë,' tha ajo, duke shtuar se 'nuk ka qenë kurrë më mirë'.

“Jam shumë krenare për të, jam aq krenare për njeriun që ai është bërë”, tha Lopez.

Duke parë udhëtimin e Affleck 'nga larg'

Lopez i tha People se ajo e ka mbajtur vëmendjen tek Affleck gjatë viteve dhe është 'krenare' për evolucionin e tij. “Jam shumë krenare për të, jam aq krenare për njeriun që ai është bërë, se e kam parë nga larg”, tha ajo.

Ajo vazhdoi, 'Të shohësh personin, qenien njerëzore, njeriun që është sot, babain që është sot, partnerin që është - ai është gjithçka që e dija gjithmonë se ishte dhe doja të ishte.'

Në këndvështrimin që vjen me moshën

Lopez i tha People se ajo dhe Affleck mësuan nga përvojat e tyre në vitin 2002. “Ne ishin naivë në atë kohë”, tha ajo pak muaj më parë.

Ajo tha se këtë herë ata janë më ‘mbrojtës’ ndaj marrëdhënies së tyre. 'Ne të dy ishim sikur, 'Uau, ne jemi shumë të lumtur dhe nuk duam që asgjë nga këto të hyjë përsëri në lojë.' Tani jemi më të vjetër, jemi më të zgjuar, kemi më shumë përvojë, jemi në etapa të ndryshme në jetën tonë, ne kemi fëmijë tani dhe duhet të jemi shumë të ndërgjegjshëm për këto gjëra. Ne jemi shumë mbrojtës sepse është një kohë kaq e bukur për të gjithë ne”, tha Lopez.

Në mësimin që mori nga lidhja e tyre e parë

“Mësimi që nxorëm? Ta mbanin lidhjen të shenjtë. Ju duhet të bëni atë që ju duket mirë gjatë gjithë kohës. Por në të njëjtën kohë, ju mësoni nga e kaluara, i bëni gjërat më mirë herën e dytë”, tha J.Lo.