Showbiz

Dalja e parë e Kim pas kërkesës për divorc nga Kanye

Dalja e parë e Kim pas kërkesës për divorc nga Kanye

Kim Kardashian është fotografuar teksa ka dalë nga shtëpia e saj në Los Angeles për një takim në një ndërtesë zyrtare. Kjo pason lajmin se ajo ka dorëzuar zyrtarisht kërkesën për t'u divorcuar nga Kanye West dhe momentalisht po konsultohet me veprimet ligjore. Çifti i jep fund kështu martesës prej 6 vitesh, por sipas mediave të dy palët kanë rënë dakord të vijohet me procedurat.

Kim gjithsesi u shfaq në formë, me një bluzë, pantallona të gjera dhe me çizme të bardha.

Kim përme avokates së saj, kërkon kujdestari të përbashkët ligjore dhe fizike të fëmijëve, dhe të dy janë angazhuar për të bashkë-prindëruar.

Dalja e parë e Kim pas kërkesës për divorc nga Kanye

Dalja e parë e Kim pas kërkesës për divorc nga Kanye

Kim dhe Kanye, 43 vjeç u martuan në vitin 2014, ata kanë katër fëmijë, North, Saint, Chicago dhe Psalm.

*Tiranapost.al.