Shije

Starbucks prezanton kafen me vaj ulliri në Itali

Starbucks prezanton kafen me vaj ulliri në Itali

Starbucks ka njoftuar se po lançon kafe me vaj ulliri në Itali.

Shefi ekzekutiv Howard Schultz thotë se vaji i ullirit e përmirësoi shijen e kafesë.

Starbucks është ndër bizneset kryesore amerikane që janë përballur me pengesa teksa janë përpjekur të zgjerohen në tregun italian të ushqimit dhe pijeve.

Kjo sepse Italia është e famshme për kafenetë e saj të pavarura dhe shpesh të drejtuara nga familja.

"Tani, do të ketë njerëz që thonë, vaj ulliri në kafe? Por prova është në filxhan," tha zoti Schultz në faqen e internetit të kompanisë.

“Në më shumë se 40 vjet, nuk mund të kujtoj një moment ku të kem qenë kaq i emocionuar", shtoi ai.

Tiranapost.al