Shije

Si të bëni pjata Krishtlindjesh

Si të bëni pjata Krishtlindjesh

Një pjatë Krishtlindjesh nuk ka pse të jetë e ndërlikuara, gjithçka që nevojitet është thjesht pak kreativitet.

Dhe një nga mënyrat për ta bërë më festive është kurora me lule.

Si të bëni pjata Krishtlindjesh

Zgjidhni një pjatë me cepa apo të rrumbullakët, dhe vendosni përreth saj rozmarinë. Për të vijuar më pas nuk keni nevojë për recetë, mjafton që të shtoni sipër kurorës djathërat dhe sallamet e ndryshme që keni, pomodorini, ullinj, salmon, bukë të vogla të thekura.

View this post on Instagram

A post shared by NYT Cooking (@nytcooking)

Nëse doni mund t’i shtoni edhe karota apo ullinj, ndonjë krem të përgatitur prej jush. Pra gjithçka që keni në frigorifer apo që ju hahet!/ Burimi NYTimes Cooking