Shije

Nga Marc Jacobs tek Tom Ford: Parfumet që duhen provuar gjatë 2021-shit

Nga Marc Jacobs tek Tom Ford: Parfumet që duhen provuar gjatë

Ke menduar të ndërrosh parfumin dhe aromën? Viti i ri ka nisur prej më shumë se një muaji dhe të shumtë janë ata që orientohen tek gjërat e reja duke nisur nga produktet, veshjet dhe ndryshimi i stileve.

Cosmopolitan zbulon 10 parfumet e reja nga brendet e njohura si Tom Ford apo Bulgari të cilat do të jenë një must për këtë vit: Të paktën njëri prej tyre duhet provuar!

Nga Marc Jacobs tek Tom Ford: Parfumet që duhen provuar gjatë

Bulgari Dolce Estasi Eau de Parfum, $230.00, dominon aroma e qitros, me myshk dhe me aromën e lules patchouli.

Nga Marc Jacobs tek Tom Ford: Parfumet që duhen provuar gjatë

Tom Ford Tubéreuse Nue, $350.00, me aromë jasmine dhe tuberose, e përzier me piper dhe myshk.

Nga Marc Jacobs tek Tom Ford: Parfumet që duhen provuar gjatë

Kilian Love, Don't Be Shy Extreme Eau de Parfum, $275.00, kombinim i luleve të portokallit dhe trëndafilit.

Nga Marc Jacobs tek Tom Ford: Parfumet që duhen provuar gjatë

Louis Vuitton Etoile Filante, $265.00, aromë luleshtrydhe, jasemin, manjollë dhe myshk.

Nga Marc Jacobs tek Tom Ford: Parfumet që duhen provuar gjatë

Parfums de Marly Delina La Rosée Fragrance, $295.00, aroma marrë nga druri i butë dhe dardha, të kombinuara me trëndafilat turkë.

Nga Marc Jacobs tek Tom Ford: Parfumet që duhen provuar gjatë

Atelier Cologne Lemon Island Cologne Absolue, $142.00, me limon, qitro, jasminë dhe kokteil lulesh.

Nga Marc Jacobs tek Tom Ford: Parfumet që duhen provuar gjatë

Mugler Cologne Angel Nova Eau de Parfum, $130.00, me aromë trëndafili mjedër.

Nga Marc Jacobs tek Tom Ford: Parfumet që duhen provuar gjatë

KKW Fragrance Hearts Rose Gold Eau de Toilette, $30.00, kombinim me limon, dardhë dhe myshk i bardhë.

Nga Marc Jacobs tek Tom Ford: Parfumet që duhen provuar gjatë

Sisley Paris Izia La Nuit Eau de Parfum, $135.00, kombinim me black currant dhe patchouli.

Nga Marc Jacobs tek Tom Ford: Parfumet që duhen provuar gjatë

Marc Jacobs Fragrances Daisy Spring Eau de Toilette, $86.00, me cardamon jeshil, gonxhe trëndafili dhe dru i kuq.

*Tiranapost.al.