Shije

Kujt i ka shkuar mendja për kopenkaj?

Kujt i ka shkuar mendja për kopenkaj?

Këngëtarja dhe aktorja Nertila Koka që prej disa javësh është rikthyer në kanalin e saj në YouTube, dje serviri një recetë embëlsire.

Kujt i ka shkuar mendja për kopenkaj? Nertila e shpjegon hap pas hapi në videon 8 minutëshe.

Receta

Kopenkaj

180 grade C

30-40 min

forma 20-25 cm

12 peta te holla per bakllava (6 peta poshte e 6 siper)

120-130g gjalpe (i shkrire)

200-220g arra te shtypura

40g peksimadhe (ose 10 luge gjelle)

5 veze te medhaja

100g sheqer

1 luge kafeje

sode buke( nje pakete pluhur per pjekeje)

1 mate luge kafeje

kripe

Sherbeti

300g sheqer 250g uje

Ps.peksimadhe eshte therrime buke:)

Video

Tiranapost.al