Shëndeti

Sindroma e lodhjes dhe pagjumësisë në pranverë! Ja vitaminat që duhet të marrim me vrap

Sindroma e lodhjes dhe pagjumësisë në pranverë! Ja vitaminat
Ndiheni të lodhur, keni mungesë oreksi dhe pagjumësi këto kohë? Nuk ka asgjë për t’u habitur pasi kjo gjë ndodh gjithmonë gjatë këmbimit të stinëve.

Hyrja jonë në stinën e pranverës pason me ndryshime të mëdha të trupit dhe funksioneve te tjera. Mund të themi që truri dhe trupi ynë i përshpejtojnë ndryshimet në një stinë të tillë. Që shpesh shoqërohen me lodhje, dhimbje koke, apati, gjendje dobësie, mungesë oreksi madje edhe depresion në shumë raste.

Pas shumë artikujsh seriozë në lidhje me efektet e pranverës në trupin dhe trurin e njeriut, vendosëm të bëjmë një kërkim për masat dhe zgjidhjet. Në Tiranë zbuluam edhe një adresë në ish bllok, Biogena ku gjenden vitaminat që i japin jetë mendjes dhe trupit. Nuk mjafton vetëm ushqimi, apo stërvitja. Më shumë raste duhet të ndihmojmë veten me vitamina dhe suplemente, por këto duhet të jenë të sigurta ama.

Sindroma e lodhjes dhe pagjumësisë në pranverë! Ja vitaminat

Biogena është një dyqan që ka pika në shumë qytete të njohura europiane dhe vlerësime të larta nga cilido që e ka përdorur.

"Unë e njoh Biogenën prej vitesh dhe mund të raportoj vetëm të mira nga ajo. Më pëlqen të bëj blerje atje,” thotë një klient.

Produktet janë prodhuar në Austri dhe janë me cilësi dhe bio-disponueshmëri të lartë, pa aditivë apo konservues, që do të thotë me pak fjalë “produkte pa hile”. Te Biogena mund të gjesh suplemente të ndryshme, duke filluar nga Magnezi që është një nga elementet kyç për funksionimin e organizmit, Vitamina D, dhe Vitaminën C, efektet magjike të së cilës i përmendëm më sipër.

Kalium & Magnesium GL 2000

Sindroma e lodhjes dhe pagjumësisë në pranverë! Ja vitaminat
Kalium & Magnesium GL 2000

Sot ne shpesh dëgjojmë “merr suplemente me magnez pasi është shumë i mirë për shëndetin”. Por realisht, cila është superfuqia e mineralit Mg?

Magnezi është element rregullator brenda në trup dhe parandalues i shumë sëmundjeve, si ato kardiovaskulore, mingrena, diabeti dhe shumë të tjera.

Linku për porosi

Ester-C Gold është një suplement i vitaminës C

E pranueshme ne stomak, marrje më e mirë në krahasim me vitaminën C normale dhe me kohëzgjatje 24-orëshe në trup.

Sindroma e lodhjes dhe pagjumësisë në pranverë! Ja vitaminat
Ester-C Gold

Përfitimet e Vitaminës C: Na ndihmon të forcojmë sistemin tonë imunitar. Ajo është gjithashtu e përfshirë në shumë procese metabolike dhe shërben si një bllok i rëndësishëm ndërtimi për indin tonë lidhor, kockat dhe dhëmbët tanë. Gjithashtu një tjetër funksion mbrojtës është efekti i saj antioksidues, që mbron qelizat tona dhe radikalet e lira, gjithashtu forcon sistemin imunitar. Por nuk mbaron me kaq efektet e vitaminës C janë të pafundme, duke përfshirë mbrojtjen e shëndetit të zemrës, mund të ndihmojë në humbjen e peshës dhe madje mund ta bëjë lëkurën tuaj të shkëlqejë “si dielli”, pasi marrja në sasi larta zvogëlon rrudhat dhe tharjen e lëkurës.

Linku për porosi

Ju mund të kombinoni Vitaminën C me Vitaminën D. Ndërkohë që suplementi me Vitaminë C forcon sistemin imunitar, Vitamine D3 Trophen kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve dhe kockave.

Sindroma e lodhjes dhe pagjumësisë në pranverë! Ja vitaminat
Vitamine D3 Trophen

Përfitimet e Vitaminës D: Ndihmon në ruajtjen e kockave; mbështet përthithjen dhe përdorimin e kalciumit dhe ruajtjen e niveleve normale të kalciumit në gjak; i mirë për funksionin imunitar.

Linku për porosi

Sindroma e lodhjes dhe pagjumësisë në pranverë! Ja vitaminat
Vitamine D3

Linku për porosi

Por ka edhe më shumë, Biogena ofron një shumëllojshëri variacionesh sa që mund të bëni dhe zgjedhjen të gjitha në 1, po po të gjitha në 1.

Sindroma e lodhjes dhe pagjumësisë në pranverë! Ja vitaminat
Multispektrum

Multispektrum: përmban brenda 12 lloje vitaminash dhe 10 minerale për 7 ditët e javës, të vlefshme për mbështetje ushqimore-fiziologjike.

Linku për porosi

Shëndeti është i rëndësishëm, sidomos me stresin dhe ankthin që është i pranishëm në çdo moment të ditës dhe godet sistemin tonë imunitar. Kështu që kujdesuni dhe investoni vlera minimale që vitet tuaja të ardhshme të jenë të shëndetshme, pasi dihet tashmë që problematikat vijnë me vitet dhe nëse e lëmë veten pas dore…telashe na presin.

Vizitoni Instagramin dhe Websiten e Biogenës për më shumë informacione rreth suplementeve që duhen për një trup të shëndoshë dhe mos harroni: Shëndeti para të gjithave.