Shëndeti

Një këshillë për të mbledhur veten këto ditë!

Një këshillë për të mbledhur veten këto ditë!

Puna, ritmi, oraret, efiçenca, familja, fëmijët, vendimet, të gjitha këtyre i është shtuar – si të mos mjaftonte pandemia- edhe frika e luftës.

Edhe nëse nuk rrezikohemi, edhe nëse gjithçka shkon mirë këtu, bombardimi me lajme, imazhe në rrjete sociale nga fronti, ta rritin nivelin e stresit. Kështu që këto ditë marsi, më shumë se për çdo gjë, duhet të mendosh për veten.

Si e menaxhon stresin zakonisht?

Një filxhan çaj? Një libër pranë dritares? Një shëtitje në natyrë? Disa ushtrime në palestër?

Nëse nuk e gjen kohën për këto, mund të mbështetesh tek suplementet. Magnezi është më i miri për të ulur nivelin e stresit dhe për të reduktuar lodhjen, sipas Autoritetit Europian të Sigurisë Ushqimore.

Sasia që i duhet trupit është 300 deri në 400 mg në ditë, në varësi të moshës dhe gjinisë. Korrespondon me 1kg banane, 700 gr spinaq, ose 100 gr fara luledielli. Po shpenzuar kohë fare (meqë e ke me kursim), mund ta porosisësh një nga këto produkte tek Biogena, në dyqanin fizik, ose online, dhe ta marrësh çdo ditë sasinë e duhur. Ke më shumë se një mundësi.

Një këshillë për të mbledhur veten këto ditë!

Magnesium 150 – Nga më të sugjeruarit

Një këshillë për të mbledhur veten këto ditë!

Linku për porosi

Mbi 1000 njerëz që e kanë përdorur, e rekomandojnë në 94% këtë produkt të Biogenës. Është për ata që veç lodhjes mendore, kanë edhe lodhje fizike. Për dikë që merret me sport do të ishte idealja, por edhe për dikë që nuk mban pesha e shtanga, ama mban një bebe brenda vetes.

Magnesiumcitrat – Një hap përpara

Një këshillë për të mbledhur veten këto ditë!

Linku për porosi

Veçantia e tij? Përthithet lehtësisht nga trupi. Pse ka rëndësi shpejtësia? Meqënëse rezervat e magnezit në trup mbushen ngadalë, me Magneziumcitrat do jesh një hap përpara.

Stresi është armiku numër 1 i trupit dhe ky nuk është lajm i ri.

Nivelet e larta të stresit mund të çojnë në rritjen e formimit të radikalëve të lirë. Ky quhet stres oksidativ, i cili është një rrezik potencial për qelizat e trupit.

Lajm i ri mund të jetë për ty që Biogena ka edhe zgjidhje të tjera.

Ashwagandha Formula- E veçantë po aq sa emri

Një këshillë për të mbledhur veten këto ditë!

Linku për porosi

Ashtu siç duket edhe nga emri, e mistershme dhe e magjishme, ashtu është. Krijuar mbi bazën e bimës Ashwagandha, që rritet në Indi dhe Afrikën e largët, me mikronutrientët magnez dhe vitaminën e aktivizuar B6. Ta lehtëson aq shumë stresin, saqë të duket sikur të jep frymëmarrje.

Griffonia 50 Serolution – Suplementi i lumturisë

Një këshillë për të mbledhur veten këto ditë!

Linku për porosi

Le ta quajmë pa frikë “Suplemeti i lumturisë”, meqë përbëhet nga dy pararendës të serotoninës, “Hormonit të lumturisë”. Megjithëse, të gjithë produktet me të cilat po prezantohesh sot, kanë mision rikthimin e lumturisë.

Neurosagena® B-Komplex active – Premium

Një këshillë për të mbledhur veten këto ditë!

Linku për porosi

Vini re! Ky produkt është Premium, nga seria Gold. Me B2, B6, Acid folik dhe të tre format natyrore të vitaminës B12 në përbërje. Siç mund ta kuptosh, nuk i mungon asgjë për t`i bërë një masazh gjendjes mendore.

Vitamin B12 Tropfen – Për ata që s`kapërcejnë kapsulat

Një këshillë për të mbledhur veten këto ditë!

Linku për porosi

Me shije frutash dhe një avantazh ekstra: Është në trajtë të lëngshme, për të gjithë ata që kanë probleme me kapërcimin e kapsulave. Vetëm kujdes se mos e tepron me dozën, nga shija dhe aroma e mirë!

Të gjitha i gjen tek Biogena. Mjafton të kalosh një vizitë fizikisht (në fund të rrugicës përballë Sky Tower, Rruga Brigada VIII) apo virtualisht këtu.

Do të marrësh informacionin e nevojshëm dhe do heqësh një barrë që as vetë s`po e kuptoje nga vinte e si menaxhohej!