Rajoni

Tre tërmete të njëpasnjëshme në Kretë!

Tre tërmete të njëpasnjëshme në Kretë!

Ishulli i Kretës është tronditur nga tre tërmetë të njëpasnjëshme mbrëmjen e sotme.

Lëkundja e parë e regjistruar ishte me magnitudë 3.9 të shkallës rihter me epiqendër 10 km në juglindje të Arkalochorit dhe me thellësi 5 km, raportojnë mediat greke.

Lëkundja e dytë ishte me magnitudë 3.3, dhe i treti i cili ka ndodh pak minuta më vonë ka qënë me magnitudë 3.1 ballë.

Tre tërmetet kanë ndodhur brenda 8 minutave dhe ekspertët paralajmërojnë se ky fenomen mund të zgjasë.

Tiranapost.al.Z.B