Qyteti

Në foton e Ramës me Blinken, Veliaj: Kemi tre lloj miqsh në jetën tonë

Në foton e Ramës me Blinken, Veliaj: Kemi tre lloj miqsh në

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka postuar një foto të kryeministrit Edi Rama me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Anthony Blinken teksa shfaqen, duke takuar me grusht njëri-tjetrin.

Në foton e Ramës me Blinken, Veliaj: Kemi tre lloj miqsh në

"Kemi tre lloj miqsh në jetën tonë: Miq për një arsye, miq të përkohshëm dhe miq përjetë! Kjo është një miqësi e përjetshme!", shkruan Veliaj në Twitter.

Rama dhe Blinken nënshkruan sot një marrëveshje të përbashkët për koordinimin e teknologjisë 5G.

Veliaj gjithashtu në postim ka bërë hashtag EYC2022, duke rikujtuar se Tirana në 2022 do jetë Kryeqyteti Europian i Rinisë ku do të mirëpresë të rinj nga e gjithë bota.