Politikë

Të luash shah apo të shahesh? Eduarti Shalsi na kujton për këtë pyetje

Të luash shah apo të shahesh? Eduarti Shalsi na kujton për

Kamerat e A2CNN kanë kapur sot deputetin socialist Eduart Shalsin duke luajtur shah në laptopin e tij ndërsa në parlament kishte diskutime dhe tensione lidhur me çështjen ‘McGonigal’.

Ja si e komentojnë njerëzit veprimin e Shalsit:

Të luash shah apo të shahesh? Eduarti Shalsi na kujton për

Të luash shah apo të shahesh? Eduarti Shalsi na kujton për


Deputetët e opozitës bllokuan foltoren, duke kërkuar që në interpelancën e sotme për çështjen McGonigal, të ishte i pranishëm kryeministri Edi Rama, i cili kishte deleguar Elisa Spiropalin.