Politikë

Shqiptarët shohin Ramën më të përshtatëm për Kryeministër se Bashën, por që të dy s’kanë simpatinë e të rinjve

Shqiptarët shohin Ramën më të përshtatëm për

Shqiptarët shohin më shumë Edi Ramën se sa Lulzim Bashën si të përshtatshëm për të qenë kryeministër, ndërkohë që më shumë se çereku i tyre – kryesisht të rinj – nuk vlerëson asnjërin si të tillë. Sondazhi i dytë i Euronews Albania dhe MRB, tregon gjithashtu se popullariteti për kreun e PS-së, Edi Rama dhe drejtuesen e së LSI-së Monika Kryemadhi ka shënuar rënie në perceptimin publik, ndërsa e kundërta ka ndodhur me liderin e PD-së Lulzim Bashën.

Shqiptarët shohin Ramën më të përshtatëm për

Tiranapost.al