Politikë

Rama & friends në Kiev!

Rama & friends në Kiev!

Kryeministri Edi Rama ka vizituar Kievin. Pas një rruge të gjatë me tren, ai ka mbërritur sot në Kiev ku së bashku me kryeministrin shqiptar të Malit të Zi, Dritan Abazoviç do takohen me presidentin Zelenksy, heroin dhe modelin që frymëzon të gjithë politikanët e sotëm.

Në këtë vizitë, kryeministri Rama shoqërohet nga gazetarët Baton Haxhiu dhe Ben Blushi. Si për të na dhënë edhe një herë mesazhin se në politikë ka miq por, kurrë armiq përjetë!


Tiranapost.al