Politikë

Presidenti Erdogan mbërrin në Shqipëri, pritet nga kryeministri Rama në Rinas

Presidenti Erdogan mbërrin në Shqipëri, pritet nga kryeministri
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan mbërriti në Rinas, ku është pritur me ceremoni zyrtare nga kryeministri Edi Rama dhe kabineti qeveritar.Presidenti Erdogan mbërrin në Shqipëri, pritet nga kryeministri

Pas zbritjes nga avioni, dhe takimit me Ramën u kënduan himnet e dy shteteve dhe më pas Presidenti turk u përshëndet me ministrat e kabinetit qeveritar shqiptar.

Presidenti Erdogan mbërrin në Shqipëri, pritet nga kryeministri

Pas mbarimit të ceremonisë, Erdogan dhe Rama janë nisur drejt Laçit, ku presidenti turk do të mbajë një fjalim e më pas do të dorëzohen banesat e rindërtuara nga donacionet turke.