Politikë

Shoqëria e Ramës në Kiev ndez rrjetin me kritika! Nga prania e Baton Haxhiut e Ben Blushit tek kostumet e Spiropalit

Shoqëria e Ramës në Kiev ndez rrjetin me kritika! Nga prania e

Vizita në Kiev e Edi Ramës dhe Dritan Abazovic, të paktën në Shqipëri, Tiranë po merr disa kritika.

Shoqëria e Ramës në Kiev ndez rrjetin me kritika! Nga prania e

Suzana Starikov një profil atipik në Twitter që herë pas here poston lajme, dhe titujt provokues, këtë herë shkruan mbi një foto të analistit Baton Haxhiu në Kiev, e postuar nga i biri i tij.

Shoqëria e Ramës në Kiev ndez rrjetin me kritika! Nga prania e

Suzana Starikov shtron pyetjen: Në çfarë cilësie zyrtare është Baton Haxhiu që shoqëron kryeministrin Edi Rama në Kiev? Si gazetar?

Ndërkaq në Tiranë ka patur jo pak reagime për këtë vizitë të kryeministrit dhe përzgjedhjen e shoqëruesve të tij, në kryeqytetin e luftës Kiev ku mungojnë kamerat dhe gazetarët e terrenit si në raste të tjera.

Udhëtimi nga Tirana është bërë me Charter. Ndërsa drejt Kievit është udhëtuar me tren. Sot në mëngjes kryeministri bashkë me homologun e tij të Malit të Zi u takuan me Zelenksy-n.

Shoqëria e Ramës në Kiev ndez rrjetin me kritika! Nga prania e

Ramën e shoqëron ministrja Elisa Spiropali, e cila u kritikua që ndërroi disa kostume.

Shoqëria e Ramës në Kiev ndez rrjetin me kritika! Nga prania eShoqëria e Ramës në Kiev ndez rrjetin me kritika! Nga prania eShoqëria e Ramës në Kiev ndez rrjetin me kritika! Nga prania e

Ben Blushi është gjjthashtu në Kiev, duke shoqëruar kryeministrin Edi Rama, edhe pse aktualisht nuk drejton asnjë media.