Politikë

Kryeministri pyetet live në emision për arrestimin e Thoma Gëllçit: Tani po e marr vesh nga ju

Kryeministri pyetet live në emision për arrestimin e Thoma

Edi Rama ndodhej në emision live në TV Klan ndërsa mediat raportuan lajm të parë arrestimin e bujshëm të ish drejtorit tëRTSH i shkarkuar vetëm pak javë me parë, Thoma Gëllçi.

I pyetur në Zonë e Lirë për këtë arrestim Kryeministri është përgjigjur: “Nuk e dija. Tani po e marr vesh”.

Arrestimi i Spak ndodh vetëm pak kohë pas largimit nga drejtimi i RTSH i Thoma Gëllçit.

Ende RTSH nuk ka një drejtues.

Ish drejtori dhe tre punonjës akuzohen nga SPAK për abuzime në tendera dhe ankande publike ku thuhet se ka patur shkelje barazie në tendera publike apo ankande publike