Politikë

Komenti i Edi Ramës për Ilir Metën në fjalim: Votoni ta çoni në shtëpi

Komenti i Edi Ramës për Ilir Metën në fjalim: Votoni ta

Kryeministri Edi Rama nga fjalimi i fushatës përmbyllëse në Tiranë bëri thirrje që mos të votohet për Ilir Metën më 25 Prill, për LSI-në dhe opozitën.

Edi Rama:

'Do ia gjejmë një vend Lulit për të fjet. Me Lulin rregullohemi nëse ju doni. Por në këto zgjedhje votoni edhe për vajzën e Ilir Metës, që i thotë; Babi mos pi, por eja në shtëpi! Kështu më 25 Prill votoni edhe që të çoni në shtëpi Ilir Metën. Ai është një turp. Turp kush voton Ilir Metën, turpëron veten, fëmijët, famljen e tij, turpëron prindërit e tij, turpëron të gjallë e të vdekur në shtëpinë e tij. Boll se nuk është Shqpëria peng i një njeriu që ka ikur dhe i ka lëshuar pëllumba e sorra bashkë. Votoni 12-tën, Partinë Socialiste'.

*Tiranapost.al.