Politikë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati për Madeleine Albright: Gruaja që luftoi për një Ballkan në paqe

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati për Madeleine Albright: Gruaja

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar për vdekjen e Madeleine Albright, gruaja e parë që mori postin Sekretare e Shtetit amerikan.

Në një postim në Twitter Bushati shkruan: Trishtim të dëgjosh lajmin për ndarjen nga jeta të Madeleine Albright, gruas së parë të zgjedhur Sekretare e Shtetit.

Ajo do të mbahet mend sidomos për rolin e saj të çmuar për të shuar konfliktet dhe dhunën në Ballkan.

Ajo ishte një forcë për lirinë dhe demokracinë.

Ngushëllime familjes dhe miqve të saj.

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati për Madeleine Albright: Gruaja