Politikë

Ilir Meta mesazh Opozitës: Po shitët mandatet do merrem unë me ju

Ilir Meta mesazh Opozitës: Po shitët mandatet do merrem unë me ju

Ilir Meta thotë se të gjitha sondazhet janë të blera nga Edi Rama. Opozita e bashkuar ka 90 mandate, thotë Meta, dhe nëse ndonjë nga opozita do i shesë mandatet, do ketë të bëjë me mua. Direkt pas kësaj fjalie ndalon në Vlorë dhe thotë: Vlora do ta bëjë Fora.

Deklaratë e bërë në konferencën për shtyp.

Ilir Meta i ka drejtuar disa pyetje SPAK-ut në lidhje me të dhënat personale: Mirë që na survejojnë dhe spiunojnë por duhet ti mbajmë dhe me rrogë.

Meta paralajmëron se do ketë konferenca çdo dy- tre orë.

Ndërkaq, pyetjes së gazetares së Syri.net se si do i mbrojë zgjedhjet nga Facebook-u: Si zyrat e Sali Shehut?

Ilir Meta: E kuptoj Syrin.net që nuk ka besim tek presidenti. Por po ju them që duhet të kenë të gjithë shqiptarët. Jam këtu për të mbrojtur votën më 25 Prill.

Meta parlajameroi se do të thirrë trupën diplomatike me të cilën do ketë në takim dhe thotë se do u verë ne dijeni dsisa fakte skandaloze për qeverinë që nuk i beri me dije në konferencë.

*Tiranapost.al.