Politikë

Gazment Bardhi nuk pranoi të bënte Interpelancë, Elisa Spiropali: S’e kuptoj pse më keni aq frikë

Gazment Bardhi nuk pranoi të bënte Interpelancë, Elisa Spiropali:
Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali i është përgjigjur deputetit të PD-së Gazmend Bardhi, pasi ai nuk pranoi që ajo të bënte interpelancën në vend të Edi Ramës për çështjen ‘Mcgonigal’.

“Nuk e kuptoj pse më keni kaq frikë. Bardhi a kërkoni sqarime mbi çështjen që të zbardhet e plotë. Qetësohuni se kemi durimin t’iu durojmë. Po iu them nguti juaj i dëshpëruar për të nxjerrë konkluzione është më së paku qesharak. Si grata si non grata keni dy javë që gërricni nervat e miletit shqiptar. S’na lejoni të japim shpjegime njëherë e mirë për këtë çështje. E kuptoj dëshpërimin tuajse edhe i mbyturi po u kap pas flokëve të tij e kalon ndonjë kanal po ju doni të kaloni oqeanin dhe kjo është e pamundur”, tha Spiropali.