Politikë

Çfarë po bën Berisha! Live hap pas hapi

Çfarë po bën Berisha! Live hap pas hapi

Berisha ndodhet në këto momente para selisë, i rrethuar nga mbështetët e tij. I shoqëruar nga Flamur Noka, Albana Vokshi, Berisha thotë në një moment që është vapë dhe flet për gardën.

Protestuesit dëgjohen që thonë: Hape derën Lulzim

Militantët e Berishës po tentojnë të hapin me trapan e çekiç derën e blinduar që të çon në katin e dytë të selisë së PD. Pasi kanë shqyer dyert e tjera, ata synojnë të futen në të gjitha ambientet e selisë.

Komunikimi i Berishës me gazetarët

Zoti Berisha kjo është protesta paqësore?

Pse nuk iu duket paqësore.

Po ja shikoni cpo bëjnë protestuesit?

“Po hapin dyert e shtëpisë së tyre. A nuk është paqësore? Është vetëm paqësore. Po hapin dyert e shtëpisë së tyre. Do mbajnë përgjegjësi ata që i krijojnë hedhin gaz ndaj demonstruesve.”

Sa do të zgjasë protesta?

Sa të jetë e nevojshme. Nuk është protestë është një revolucion.

Po si mund të rrëzohen dyert në mënyrë paqësore?

Po dyert e shtëpisë.

Protestuesit tentojnë të hyujnë në katin e dytë të selisë, hidhet gaz lotsjellës drejt tyre

Protestuesit godasin me sende të forta drejt ndërtesës.

Çfarë po bën Berisha! Live hap pas hapi

Ora 12:40

Momente te hedhjes së lëndëve lakrimogjene

Ora 13:06

Pas thirrjes nga selia blu, të Lulzim Bashës, pasi kjo protestë po rrezikonte jetën e qindra qytetarëve, Policia e Shtetit ka ndërhyrë me gaz lotsjellës për të larguar turmën.

Ora 13:46

Berisha tërheq protestuesit