Politikë

E gjithë PD në gjumë! Video që zbulon se në Seli nuk shkon më njeri në punë

E gjithë PD në gjumë! Video që zbulon se në Seli nuk

Çfarë po ndodh në PD? Një video pëmbledhje me disa dalje publike dhe të njëjtën fletë ku lexohet ekzaktësisht i njëjti tekst, po xhiron në rrjet.

Disa thonë se kuptueshëm ka rënë pezmi dhe dëshira për të shkuar ne selinë e partisë.

Leximi robotik i të njëtit tekst tregon se turi i Bashës nuk është aq serioz sa duket, se sa për ketë tekstin e thotë video sa seriozisht e ka PD luftën e saj për “regjimin Rama”.

Humbja për herë të tretë është qartazi një tronditje për të gjithë, përfshi këtu edhe ata që ia kanë dalë të jenë deputet.

PD ka përpara një rrugë edhe më të veshtirë për të rifituar forcën dhe besimin si partia më madhe opozitare në vend, duke e nisur fillimisht nga grisja e kësaj letrës që kanë lexuar, Gazmend Bardhi, Belind Këlliçi, Enkelejd Alibeaj dhe Jorida Tabaku.


Tiranapost.al