Politikë

Dy prurje të reja në listat e PD: Shkrimtarja Flutura Açka dhe analisti Gjekmarkaj

Dy prurje të reja në listat e PD: Shkrimtarja Flutura Açka dhe

Kur kanë mbetur dhe pak orë pranë zyrtarizimit dhe publikimit të listave të kandidatëve në dy partitë më të mëdha, PS dhe PS, burime pranë selive të tyre tregojnë lëvizjet surprizë në parti për këto zgjedhje parlamentare.

Burime pranë PD për Neës 24 kanë treguar se janë disa emra të rinj të propozuar, emrat e cilëve do të kalojnë për miratim në mbledhjen e kryesisë që pritet të zhvillohet në orën 20:00.

Shkrimtarja e njohur Flutura Açka është propozuar për të kandiduar në Elbasan.

Dy prurje të reja në listat e PD: Shkrimtarja Flutura Açka dhe

Analisti kritik i kryeministrit Rama, Agron Gjekmarkaj është propozuar për të kandiduar në Lezhë.

Dy prurje të reja në listat e PD: Shkrimtarja Flutura Açka dhe

Ndërsa Ina Zhupa pritet të kandidojë në Vlorë.

Partitë kanë afat deri një orë pas mesnate për të dorëzuar listat zyrtare me kandidatët.

*Tiranapost.al.