Politikë

Berisha thotë se do i kishte shkarkuar ministrat, gazetarja: Pse se bëre me Bashën në janar

Berisha thotë se do i kishte shkarkuar ministrat, gazetarja: Pse se

Sot në protestën për vdekjen tragjike të 7 vjeçares, në Potam, një ngjarje që ka kapluar vendin me trishtim e dhimbje, ka marrë pjesë edhe Sali Berisha, i cili është ndalur tek fakti që ende nuk ka asnjë të shkarkuar nga Edi Rama për këtë krim, që ka përgjegjësi institucionale, dhe jo vetëm njerëzore. Ai tha se vetë do i kishte shkarkuar ministrat e Brendshëm në minutën e katërt.

Gazetarja: Kështu bëtë edhe Lulzim Bashën në 21 janar?

Ja si përgjigjet Berisha në video.Pas këtij momenti protesta qshtë zhvendosur në Presidencë kur thirrjet “ president kukull” lidhen me heshtjen e presidenti Begaj në një ngjarje tragjike si ajo e fëmijës që u vra nga një manovër skafi në breg të detit.