Politikë

Basha siguron mirë dyert pas mbarimit të afatit të vënë nga Berisha. Në seli nuk hyn dot as Jorida Tabaku

Basha siguron mirë dyert pas mbarimit të afatit të vënë

Afati që Grupi i Rithemelimit të Partisë Demokratike, i udhëhequr nga ish-kryeministri Sali Berisha, i dha kryetarit aktual të PD-së, Lulzim Basha për të liruar selinë blu ka përfunduar ditën e sotme.
Berisha ka kërcënuar se do të shkojë në ‘shtëpinë e demokratëve’ dhe gjithashtu ka paralajmëruar protesta.

Ndërkohë në selinë blu janë siguruar mirë dyert dhe askush nuk mund të hyjë brenda. Dhe vet nënkryetarja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka mbetur jashtë selisë për disa minuta.

Mediat kanë raportuar se dera kryesore e selisë do të hapet në mënyrë mekanike nga dikush dhe nuk do të jetë lejohet hyrja për të gjithë nga kjo hyrje, por vetëm kryetari i partisë.

Tiranapost.al