Moti

Rriten temperaturat ditën e sotme

Rriten temperaturat ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Vijojnë masat ajërore të qëndrueshme të jenë prezente, duke sjell dominim të kthjellimeve në vijën bregdetare në pjesën më të madhe të ditës. Ndërsa në zonën e ulët dhe malore do të ketë kthjellime dhe kalime të lehta të vranësirave, KU më të dukshme vranësirat pritet të jenë në orët e pasdites përgjatë kufirit Lindor. POR nuk do të mund të sjellin reshje në territor.

Rriten temperaturat ditën e sotme

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 20°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimorë duke sjell dallgëzim 2 - 3 ballë.

Tiranapost.al