Nën lupën e Stela Sallakut

Video/ Si të krijojmë një pemë Krishtlindjesh krejt ndryshe nga ato që shohim zakonisht

Video/ Si të krijojmë një pemë Krishtlindjesh krejt ndryshe

Këtë vit festat e fundvitit janë krejt ndryshe, ndaj meritojnë elementët festivë ose dekore të veçanta e të realizuara me dorë.

Mjetet: Gërshërë, letër ose karton për trungun, ngjitës letër dhe silikon. Puplat janë qershia mbi tortë, por mund ta krijoni me kapse rrobash druri, fjongo ose fletë me ngjyra.

Ndiq videon e Stela Sallakut për hapat dhe detajet.


*Videoja dhe artikulli i përgatitur nga Stela Sallaku për Tiranapost.al.