Nën lupën e Stela Sallakut

Për ty që s’i ke bërë ende dhuratat e Krishtlindjes, ja disa ide

Për ty që s’i ke bërë ende dhuratat e Krishtlindjes,

Paniku i blerjeve të momentit të fundit nuk do t’ju zërë këtë sezon. Në përzgjedhjen mëposhtë kemi përmbledhur ide dhuratash për gjithë familjen.

1- Për atë që punon nga shtëpia

Gjatë këtij viti kur shumë prej nesh janë mbyllur në shtëpitë e tyre për muaj me radhë, duke e shndërruar atë në zyrë, palestër, restorant, bibliotekë, kinema dhe Spa. Ndaj nuk ka pasur kurrë një kohë më të përshtatshme për të përsosur artin e “të ndenjurit në shtëpi”. The Row, një triko elegant prej kashmiri që do ishte ideale për atë që vdes të mbështillet ngrohtë të premteve me kokoshka dhe film.

Për ty që s’i ke bërë ende dhuratat e Krishtlindjes,


2- Për të apasionuarit pas bukurisë

Këtë vit e kemi perfeksionuar më shumë bërjen e maskave në shtëpi, kremrave dhe tonikëve. Nuk ka ide më të mirë se sa të bësh dhuratë një set kremrash të mirë.

Për ty që s’i ke bërë ende dhuratat e Krishtlindjes,


3- Për mbretëreshat e mëndafshit

Nuk ka dhuratë më të mirë se sa një set gjumi mëndafsh, ose satin. Nga ata të bukurit fare, me dizajne novatore dhe printe të gëzueshme.

Për ty që s’i ke bërë ende dhuratat e Krishtlindjes,

4- Për atë personin e dhënë pas palestrave, ose më mirë, për atë të tonifikuarin

Një anë pozitive e periudhës së të ndenjurit në shtëpi është se të gjithëve ju ka vajtur mendja tek streçet edhe bluzat e palestrês. Mund të jenë veshjet më të shitura këtë sezon.

Për ty që s’i ke bërë ende dhuratat e Krishtlindjes,


5- Për aventurierin

Një parka, ose xhup udhëtimi do ishte ide e mirë për atë të apasionuarin pas udhëtimeve. Ndoshta nuk do shkojë në Europë për pushime, por do ta shijojë fundjavave në udhëtime spontane me makinë.

Për ty që s’i ke bërë ende dhuratat e Krishtlindjes,


6- Çfarë të blesh për të apasionuarën pas festave

Edhe pse këtë vit ndoshta nuk do dalim të festojmë jashtë në bare apo restorante deri vonë, nuk do i themi jo festimeve fare!
Për të gjitha ato vajzat që duan të shkëlqejnë mbrëmjen e Krishtlindjes ose Vitit të Ri edhe nga shtëpia, Isabel Marant ka një sugjerim interesant!

Për ty që s’i ke bërë ende dhuratat e Krishtlindjes,

7- Ç’të blesh për fansen e aksesorëve?

T’i blesh rroba dikujt, mund të jetë zgjedhje e guximshme, sidomos kur nuk ia di masën e trupit apo shijet e veshjeve. Por po t’i mbështjellësh bukur bukur një çantë bezhë, si ato të Bottega Veneta, do kënaqje çdokënd.

Për ty që s’i ke bërë ende dhuratat e Krishtlindjes,

8- Po për koleksionuesin e bizhuterive?

Ti blesh një varse unike, me diamantë apo të bërë me dorë? Po, po dhe po. Të treja opsionet i gjen në koleksionet e Hermes Timepieces, Cartier, Viltier, Suzanne Kalan dhe Spinelli Kilcollin. Në fund të fundit tradita e dhuratave ka qenë gjithnjë një byrzylyk ose varse floriri për personin tuaj më të dashur.

Për ty që s’i ke bërë ende dhuratat e Krishtlindjes,