MY TIRANA

FOTOT/Tirana zbukurohet për finalen e Conference League 

FOTOT/Tirana zbukurohet për finalen e Conference League

Tirana është zbukuruar me banderola shumëngjyrëshe për finalen europiane të Conference League. Rrugët kryesore të qytetit tregojnë për eventin e madh që do ndodhë të mërkurën.

FOTOT/Tirana zbukurohet për finalen e Conference League

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka publikuar fotot nga Tirana ku tregohen zbukurimet që janë vendosur në kryeqytet për të pritur finale mes Romës dhe Feynoordit.

FOTOT/Tirana zbukurohet për finalen e Conference League

“Tirana e zbukuruar me ngjyrat e finales së madhe të 25 majit. Jeni gati për Roma vs Feyenoord ?”, shkruan Veliaj.

FOTOT/Tirana zbukurohet për finalen e Conference League

Në sheshin ‘Skënderbej’ janë vendosur fusha minifutbolli, ndërsa ‘Fan Zona’ është gati prej disa ditësh.

FOTOT/Tirana zbukurohet për finalen e Conference League

Ndërkaq, të martën mbërrin në Tiranë edhe trofeu i Conference League që do ekspozohet në sheshin “Skënderbej”.

FOTOT/Tirana zbukurohet për finalen e Conference League