MY TIRANA

Foto/ Trajnime të përbashkëta e ndihmë reciproke. Veliaj takohet me Komitetin Olimpik të Kosovës

Foto/ Trajnime të përbashkëta e ndihmë reciproke. Veliaj

Shqipëria dhe Kosova do bashkojnë forcat në disiplina të ndryshime sportive për të arritur rezultate të sukeseshme. Përmes një postimi në rrjete sociale, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj deklaron se shumë shpejt do të ketë një kalendar të përbashkët trajnimesh e ndihme reciproke në xhudo, peshëngritje, gjimnastikë e atletikë.

Foto/ Trajnime të përbashkëta e ndihmë reciproke. Veliaj

“Shumë kënaqësi takimi me kolegët e Komitetit Olimpik të Kosovës në Olympics . Së shpejti një kalendar i përbashkët trajnimesh e ndihmë reciproke - në xhudo dhe në peshëngritje, gjimnastikë e atletikë!”, shkruan Veliaj.

Foto/ Trajnime të përbashkëta e ndihmë reciproke. Veliaj

Kujtojmë se Kosova arriti që të sigurojë dy medalje të arta në xhudo, ndërkohë që Shqipëria ka arritur rezultate të larta përmes sportistëve të saj në peshëngritje, gjimnastikë e atletikë duke u renditur tek 10 më të mirët në botë.

View this post on Instagram

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)

*Tiranapost.al.