Moti

Zbutet moti dhe rriten temperaturat. Si do vijojë situata me reshjet?

Zbutet moti dhe rriten temperaturat. Si do vijojë situata me reshjet?

Sipas MeteoAlb: Shqiperia ne oret e para te dites MBETET me vranesira te shumta, te cilat do te gjenerojne shira ne pjesen me te madhe te vendit, ndersa ne zonat malore do te kete reshje te pakta debore. POR gjate mesdites dhe ne oret vijuese parashikohet te kete permiresim te motit ne territor.

Zbutet moti dhe rriten temperaturat. Si do vijojë situata me reshjet?

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te rriten ndieshem në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 13°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 50 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne det dallgëzim 4 - 5 ballë.