Moti

Vranësira, por vapë edhe sot

Vranësira, por vapë edhe sot

Sipas MeteoAlb: Vendi yne VIJON te jete ne dominimin e kthjellimeve gjate oreve te para te dites ne nje pjese te mire te territorit. NDERSA oret e mesdites sjellin kalime vranesirash te lehta dhe te perkoheshme ne zonat malore, pasi mbremja dhe nata largojne serish vranesirat.

Vranësira, por vapë edhe sot

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 40°C.

Era do te fryjë me shpejtesi 38 km/h nga drejtimi Perendimor - Jugperendimor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 3 balle.