Moti

Vranësira gjatë gjithë ditës dhe ulje temperaturash me 3 gradë

Vranësira gjatë gjithë ditës dhe ulje temperaturash me 3

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar MBETET me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, KU më të dukshme do të jenë në orët e mesditës dhe lagështira e larte në ajër do të ndihmojë në krijimin e shirave të papërfillshëm dhe të izoluar. Ndërsa pasditja dhe mbrëmja në vendin tonë do të jenë kryesisht në ndikimin e motit të kthjellët dhe kalimeve të lehta të vranësirave.

Vranësira gjatë gjithë ditës dhe ulje temperaturash me 3

Temperaturat e ajrit do të bien në mëngjes, DHE mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Verior - Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.