Moti

Vranësira dhe reshje bore, temperaturat deri në -7 gradë celsius

Vranësira dhe reshje bore, temperaturat deri në -7 gradë celsius

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta të cilat do të sjellin momente të shkurtra me reshje të pakta dëbore në skajin Veri - Verilindor. POR në pjesën e dytë të ditës kemi përmirësim të kushteve të motit dhe në zonat Veriore duke bërë që orët me kthjellime të jenë më të shumta.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C deri në 11°C.

Era do të fryjë mesater dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në det dallgëzim mbi 5 ballë.

Tiranapost.al