Moti

Vjeshta nuk ka ardhur akoma. Temperaturat deri në 32 gradë sot

Vjeshta nuk ka ardhur akoma. Temperaturat deri në 32 gradë sot

Sipas MeteoAlb: Vijon ndikimi i presionit të lartë atmosferik duke kushtëzuar mot të kthjellët në pjesën më të madhe të vendit. Perjashtim bëjnë zonat malore KU do të ketë kalime vranësirash të lehta. Pjesa e dytë e ditës sjell vranësira të pakta nëpër të gjithë vendin, situate e cila do të mbetet dominante edhe gjatë natës.

Vjeshta nuk ka ardhur akoma. Temperaturat deri në 32 gradë sot

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 32°C.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.